Agjencia Zhurnal.mk
Bota Kulturë

Obama boton kujtimet nga jeta në Shtëpinë e Bardhë

Zhurnal Ads

Ansa, 27 tetor – Vëllimi i parë i kujtimeve të Barack Obama-s në lidhje me tetë vitet e tij në Shtëpinë e Bardhë shumë shpejt do të jenë pjesë e librarive, njoftoi sot e përjavshmja “New Yorker” Me titull “Toka e premtuar “, libri do të dalë më 17 nëntor.

“Obama e shkroi atë personalisht, me dorë, në letra të verdha shënimesh”, specifikoi drejtori i “New Yorker”, David Remnick. Kujtimet do të dalin në dy vëllime.

“Obama vendosi që do të ishte më mirë që kujtimet të ndaheshin në dy grupe “, tha Remnick.

“Toka e premtuar” mbyllet me lindjen e lëvizjes “birtherismo”, Donald Trump-in dhe vrasja e Osama bin Laden-it.

Për daljen në shitje të vëllimit të dytë nuk është vendosur ende një datë/DPA.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Biden: Nuk do të duhej të zhvillohej debati i dytë, nëse Trump është ende pozitiv me COVID-19

admin

“Ditët e Naimit” e hapën siparin në Tetovë dhe e mbyllën në Tiranë

admin

Kryediplomati kinez, vizita zyrtare në disa vende afrikane

Z H

Kryeministrja e Finlandës lë samitin e BE-së, futet në karantinë

admin

Rritet shitja e armëve në botë

S.B.

Sanksione amerikane ndaj zyrtarëve kinezë për shtypjen në Hong Kong

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...