Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

O’Brien: Kosova dhe Serbia tashmë kanë bërë progres

Këshilltari për Siguri Kombëtare në SHBA, Robert O’Brien, tha se Kosova dhe Serbia kanë bërë tashmë progres.

Në një postim në Twitter, ai tha se bisedat e sonte ishin për ekonomi derisa ato të vazhdojnë edhe më tej, njofton Klan Kosova.

“Udhëheqësit e Serbisë dhe Kosovës tashmë vetëm se kanë bërë përparim. Bisedat tona këtë mëngjes u përqendruan në forcimin e lidhjeve ekonomike dhe # Normalizimin Ekonomik. Presim të diskutojmë më tej këtë pasdite”.

Postime të ngjashme

Ministri gjerman tregon arsyen e vizitës në Prishtinë e Beograd

S.B.

Shefi i diplomacisë gjermane, Heiko Maas arrin në Kosovë

S.B.

Murati sqaron vendimin për shtesat e pensioneve bazike

S.B.

AAK e quan skandaloze ndaljen e shtesave për pensionistët, kërkon nga Qeveria ta anulojë këtë vendim

S.B.

Osmani falënderon shefin e BE-së, Szunyog për vaksinat që janë siguruar nga BE-ja

S.B.

Tërmkolli reagon pasi Abdixhiku e takon Jusuf Buxhovin

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...