Kosovë

O’Brien: Kosova dhe Serbia tashmë kanë bërë progres

Zhurnal Ads

Këshilltari për Siguri Kombëtare në SHBA, Robert O’Brien, tha se Kosova dhe Serbia kanë bërë tashmë progres.

Në një postim në Twitter, ai tha se bisedat e sonte ishin për ekonomi derisa ato të vazhdojnë edhe më tej, njofton Klan Kosova.

“Udhëheqësit e Serbisë dhe Kosovës tashmë vetëm se kanë bërë përparim. Bisedat tona këtë mëngjes u përqendruan në forcimin e lidhjeve ekonomike dhe # Normalizimin Ekonomik. Presim të diskutojmë më tej këtë pasdite”.

Postime të ngjashme

Bora mbërrin në Kosovë, zbardhen kodrat e Rugovës

admin

Haradinaj lajmërohet nga Berlini: Gjermania të shtyjë përpara heqjen e vizave për Kosovën

D XH

Dialogu Kosovë-Serbi, një hap tjetër përpara me këndvështrime të ndryshme

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...