OBRM-PDUKM: LSDM nuk ka kandidatë për kryetarë komunash për shkak se askush nuk niset për t’i humbur zgjedhjet

Shkup, 22 gusht – Nëpërmjet një njoftimi të OBRM-PDUKM-së thuhet se LSDM nuk ka kandidatë për krytarë komunash në qytetet e mëdha për shkak se askush nuk niset për t’i humbur zgjedhjet.

 

“LSDM është në shok nga anketat, madje edhe ata që i bëjnë për nevoja të tyre tregojnë se LSDM humbet. LSDM ende nuk ka kandidat për kryetar në Veles për shkak se askush nuk dëshiron të jetë viktimë”, thonë nga kjo parti.

Ata shtojnë se LSDM do të humb edhe në Aerodrom dhe në komuna të tjera të Shkupit.

“Zaev nuk ka njerëz dhe të gjithë dalin. Anketat e NDI janë edhe një dëshmi se LSDM humb. Anketat partiake të LSDM e thonë të një
të. Për këtë shkak ku kanë bërë të ditur kandidatë, janë kuadro të vjetra dhe nuk ka persona të rinj”, thonë nga kjo parti.

Related posts

Ndërprerje e planifikuar e energjisë elektrike të enjten dhe të dielën në disa lokacione të Shkupit

Z H

Qeveria do të mbajë mbledhjen e rregullt të 101-të

Z H

Rexhepi: Debatet për Tetovën mes partnerëve të Qeverisë, marketing politik

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com