OBRM-PDUKM: Mini-Shengeni nuk është një alternativë e BE -së

Shkup, 31 korrik – “Zoran Zaev është njeriu që premtoi një Maqedoni Evropiane, i cili i etiketoi njerëzit si frenues të integrimit evropian, ndërsa tani ofron mini-Shengen Maqedonia dhe është vetë frenuesi kryesor”, akuzojnë nga OBRM-PDUKM.

 

“Korrupsioni dhe krimi janë simboli i kësaj qeverie të Zaevit dhe për shkak të tyre ne po largohemi çdo ditë nga Evropa. Jo OBRM-PDUKM, por Transparenca është një nga vendet më të korruptuara në botë, ndërsa raporti i Departamentit të Shtetit vë në dukje korrupsionin dhe krimin në qeveri.

Mini-Shengeni nuk është një alternativë e BE -së dhe Zaev nuk mund ta paraqesë atë si një sukses spektakolar. Është një bashkëpunim i përbashkët rajonal, larg të qenit një interes i lartë kombëtar, dhe është anëtarësim i plotë në BE dhe pjesë e familjes së madhe të vendeve evropiane. Këto 4 vjet të sundimit të Zaevit janë 4 vjet të vjedhura për qytetarët e mbushur me dështime dhe poshtërime”, thonë nga partia opozitare maqedonase.

Related posts

5 raste të reja me Covid dhe 1 viktimë, shërohen 86 pacientë

Z H

Shekerinska: Sjellim Strategji për përballje me kërcënimet hibride

D V

Agim Nuhiu për tragjedinë në Tetovë: Presim të ndërmerren të gjitha masat nga institucionet kompetente

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com