Agjencia Zhurnal.mk

OBSH: Bota duhet të mësojë të jetojë me virusin

Gjenevë, 30 korrik – Drejtori i përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH) Tedros Adanom Gabrejesus, vlerësoi se më të rinj të cilët tejmase dhe shumë herët kanë hequr dorë nga masat e krizës, janë pjesërisht përgjegjës për rritjen e numrit të të infektuarve të ri në disa vende, por se bota duhet të mësojë të jetojë me virusin.

“Tashmë kemi theksuar, por do të përsërisim – të rinjtë nuk janë të pamposhtur”, paralajmëroi drejtori i përgjithshëm i OBSH në brifingun për gazetarët.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

T E

Lajmet e fundit

Loading...