Agjencia Zhurnal.mk
Bota

OBSH: Dimri do të jetë i vështirë, të punojmë bashkë që të shpëtojmë jetë

Zhurnal Ads

Drejtori i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus, në një konferencë për mediat paralajmëroi një dimër të vështirë.

“Dimri po vjen dhe ne e dimë se muajt e ardhshëm do të jenë shumë të vështirë”, u shpreh drejtori i OBSH.

Më tej ai shtoi se duke punuar të gjithë së bashku do mund të shpëtohen jetë dhe situata mund të mbahet nën kontroll.

“Duke punuar së bashku dhe duke shpërndarë furnizime shëndetësore mund të shpëtojmë jetë.  Duhet  të kemi furnizim me masa mbrojtëse personale, aparatura për oksigjenit, deksametazon dhe vaksina kur ato të jenë të sigurta dhe efektive, ne mund ta kalojmë këtë pandemi”, tha Ghebreyesus.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Tsipras bën vaksinën dhe kritikon ‘trukun publicitar’ të qeverisë greke

S.B.

BE bie dakord mbi sanksionet e reja ndaj Bjellorusisë

S.B.

Gjermani, Berlini refuzon lehtësimin e kufizimeve antiCOVID-19 gjatë Krishtlindjeve

S.B.

Letra me pullën historike e 1859 shitet për 430 000 euro

T E

Austri: Skandal me tenderët, 8 vjet burg për ish ministrin e financave

S.B.

Gjermania regjistron mbi 21 mijë raste të reja me COVID-19

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...