Agjencia Zhurnal.mk
Bota Covid 19

OBSH do dalë me udhëzime të reja për remdesivirin

Organizata Botërore e Shëndetësisë po përgatit udhëzimet për përdorimin e ilaçit remdesivir për trajtimin e COVID-19 dhe ato do t’i lëshojë për 3-4 javë, thonë nga OBSH.

“Parashikojmë se udhëzimet do të jenë të disponueshme për 3-4 javë”, ka thënë Janet Diaz, zyrtar në OBSH.

Ai tutje ka thënë se një panel i OBSH-së do të shikojë provat e përgjithshme të efektivitetit të ilaçit./Reuters

Postime të ngjashme

Danimarka ndalon plotësisht përdorimin e vaksinës AstraZeneca

S.B.

Presidentja e KE-së: Marrja e 50 milionë dozave të vaksinës Pfizer do të përshpejtohet

S.B.

Italianët vërshojnë në Serbi për t’u vaksinuar, duan Pfizer dhe Sputnik

S.B.

Japonia dhe Emiratet e Bashkuara Arabe për lëshimin e roverit në Hënë

S.B.

Keqmenaxhimi i pandemisë, shkarkohet ministri rumun i shëndetësisë

S.B.

Amerika uron Izraelin për suksesin me vaksinimin e popullsisë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...