Agjencia Zhurnal.mk
Bota

OBSH fillon hetimin e virusit në Vuhan

Një ekip i Organizatës Botërore të Shëndetësisë nisi në Kinë një mision hetimor për të zbuluar origjinën e koronavirusit. Një nga ndalesat e para të hetuesve ishte një spital në qytetin e Ëuhan-it. gjithashtu pritet të vizitojë një treg prodhimesh deti po në Ëuhan, ku u identifikuan rastet e para të sëmundjes, Institutin e Virologjisë dhe një laborator të Qendrës Kineze për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve.

Postime të ngjashme

Kina reagon për akuzat e ShBA-së  mbi gjurmimin e virusit

Z H

Një vit nga shpërthimi vdekjeprurës në Bejrut

D V

SHBA-ja premton miliona vaksina për vendet në nevojë

D V

Disa të plagosur nga një sulm në Kabul

D V

Wang Yi: Kina do të jetë gjithmonë partnere e ASEAN-it

Z H

Tsikhanouskaya: E di se mund të zhdukem çdo moment

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...