Agjencia Zhurnal.mk
Bota

OBSH-ja e lë pak COVID-19, ndez alarmin për një virus të ri me përmasa të frikshme

Teksa po priten valë të tjera të pandemisë, Organizata Botërore e Shëndetësisë e ka ndezur alarmin për një tjetër virus.

Virusi i ri, HIV, sipas OBSH-së po merr përmasa të frikshme dhe nuk po mund të kapet me kohë.

V”irusi HIV po rrezikon të përhapet më shumë së kurrë”, thuhet në komunikatë, duke theksuar se evidentimi i tij në një moment të mëvonshëm mund të mos jetë i kontrollueshëm dhe sa më vonë të zbulohet aq më shumë rrezikohet që personat që e kanë ta përhapin atë.

“Kjo është një shenjë që strategjitë e testimit në rajon, nuk po funksionojnë si duhet për të diagnostikuar herët HIV-in”, thuhet në komunikatën e OBSH-së.

Postime të ngjashme

Italia do të fillojë lehtësimin e masave kufizuese

N E

Forcimi i aleancës SHBA-Japoni e shqetëson Kinën

N E

Së shpejti vaksina “Sputnik V” do të prodhohet në Serbi

N E

Turqai me numër rekord të rasteve me Kovid-19

N E

Rusia mirëpret ftesën e SHBA, por kritikon sanksionet

N E

Rusia do të dëbojë 10 diplomatë amerikanë

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...