Agjencia Zhurnal.mk
Bota

OBSH jep lajmin e mirë për vaksinën: Mund ta kemi brenda vitit

Më në fund Organizata Botërore e Shëndetësisë sjell një lajm të mirë përsa i përket luftës përballë pandemisë së koronavirusit.

“Kemi shumë shpesa për brenda këtij viti të kemi një vaksinë kundër koronavirusit”, kjo ishte deklarata e kreut të OBSH, Tedros Adhanom Ghebreyesus, në fund të një takimi të komitetit ekzekutiv të organizatës që zgjati për dy ditë, njofton A2news..

Aktualisht në të gjithë botën janë duke u zhvilluar 40 vaksina të ndryshme, përfshirë këtu dhe atë të universitetit të Oksfordit që ndodhet në faza testimi më të avancuara.

Postime të ngjashme

Numri i rasteve të reja nuk po zvogëlohet, masat epidemiologjike janë forcuar

T E

​Mjeku slloven infektohet pas marrjes së dy dozave të vaksinës

T E

Gjermania dënon një ish-agjent sirian për torturë

T E

Francë, përkeqësohet situata si pasojë e COVID-19 – pritet ashpërsimi i masave

T E

Blinken kërkon kthimin në mekanizmin e OKB-së për të drejtat e njeriut

S.B.

Çdo i treti gjerman nuk dëshiron të vaksinohet

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...