Agjencia Zhurnal.mk
Bota

OBSH: Rritje e shpejtë e numrit të rasteve me Covid-19 në shumë vende

Zhurnal Ads

Hemisfera veriore ndodhet në një çast kritik të pandemisë COVID-19, paralajmëroi sot kreu i OBSH-së, Tedros Adhanom Ghebreyesus.

“Shumë vende po shohin një rritje eksponenciale në rastet e COVID-19”, tha ai dhe kjo po bën që spitalet dhe njësitë e kujdesit intensiv të jenë afër ose të kenë tejkaluar kufijtë e tyre të kapacitetit, kur jemi veçse në tetor”, tha ai në një konferencë për shtyp, raporton ATSh.

Ai theksoi se muajt e ardhshëm do të jenë shumë të vështirë, pasi disa vende janë në një rrugë të rrezikshme.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

“Pavarësim nga Organizata Botërore e Shëndetësisë” – BE do të krijojë një institucion për pandemitë

S.B.

Piramidat ilire në Bosnje e Hercegovinë

T E

Kina nxit G20-n t’i japë përparësi zhvillimit dhe të sigurojë lehtësimin e borxheve për vendet e varfra

R ZH

Nëse Azerbajxhani kërkon, ne do ta mbështesim

admin

Australia del nga recesioni në T3 2020

S.B.

Suedia, me ligj të ri për pandeminë

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...