Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Oda Ekonomike mbështet propozimet e opozitës për miratimin e Projektligjit për Rimëkëmbje

Zhurnal Ads

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi ka përshëndetur iniciativën e Partisë Demokratike të Kosovës për ta zhbllokuar krizën ekonomike me katër masa konkrete.

“Me gjasë po kalon kësaj here, me 4 amendamente shumë përmbajtjesore nga opozita. Ligji për Rimëkëmbjen Ekonomike, pritet te votohet të premten. Ekstra 200 milionë për bizneset e prekura nga pandemia”, ka shkruar Rukiqi në Facebook.

PDK ka kërkuar seancë të jashtëzakonshme për Rimëkëmbjen Ekonomike, duke propozuar mbi 400 milionë euro ndihma konkrete për qytetarët dhe bizneset.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Në Podujevë dhe Mitrovicën e Veriut mbahen zgjedhjet e parakohshme

T E

Deputeti Berisha i zhveshur sfidon ngricat në bjeshkët e Istogut

T E

EULEX bastisë zyrat e OVL-UÇK-së

admin

Kosova përfiton 33 milionë dollarë ndihmë nga SHBA-të

T E

Unioni nderon Ditën historike të bashkimit të Gjermanisë

admin

Shtatë të vdekur dhe 169 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...