Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

OEMVP fillon me realizimin e programit për transformim të kompanive në realitetin e ri

Zhurnal Ads

Shkup, 25 nëntor, zhurnal.mk – Në këto kushte të vështira të pandemisë kur të gjitha kompanitë pamarrëparasysh veprimtarinë dhe madhësinë kanë has vështirësi për realizimin e veprimtarisë, OEMVP në kuadër të projektit të USAID-it për zhvillimin e ekosistemit afarist, ofron programin për transfromim të kompanive post Covid19, duke u gjendur pranë sektorit të biznesit.

“Prej sot filloj me realizimin e këtij programi, duke mbajtur takimin e parë online me përfaqësuesit e 15 kompanive të cilat do të marrin pjesë në këtë program”, thonë nga OEMVP.

Gjatë këtij takimi, drejtori ekzekutiv Drilon Iseni ua prezantoj kompanive punën e Odës dhe njëherë mënyrën e realizimit të programit në vijim. Ndërsa, kompanitë shprehën pritshmëritë e tyre nga ky program me të cilin presin më lehtë ta tejkalojnë krizën, t’i rindërtojnë kapacitetet e veta, të promovohen dhe njëkohësisht të krijojnë bashkëpunime të reja me kompanitë tjera anëtare të Odës.

Nga atje thonë se OEMVP që nga themelimi i saj ka qenë vazhdimisht sinonim i mbrojtjes së interesave të komunitetit të biznesit në vendin tonë.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Ditët në vazhdim Mickoski takohet me Orban dhe Jansha

T E

Aleanca për shqiptarët me reagim ndaj Artan Grubit

T E

KRRE përgatit propozim ndryshime në Ligjin e Energjetikës

admin

Stevo Pendarovski nesër mbledhë në takim Këshillin e Sigurisë

Z H

Drejtori i AZGJ-së, Ylber Sela u paraqit me kumtesë në Seminarin XIV Ndërkombëtar të Albanologjisë

E.E.

Në kuartalin e dytë të lira 6.866 vende, më së shumti tek industria përpunuese, ndërtimtaria dhe tregtia

E.E.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...