Agjencia Zhurnal.mk
Bota

OKB dërgon 60 maune me ndihma në Idlib

OKB dërgoi 60 maune me ndihma humanitare në provincën veriperëndimore të Sirisë, Idlib.

Maunet që mbanin furnizime hynë në provincën e Idlibit përmes portës kufitare Cilvegözü në provincën jugore Hatay të Turqisë.

Ndihmat do të shpërndahen midis banorëve në nevojë të Idlibit dhe zonave rurale përreth.

Siria është shkatërruar nga lufta civile që nga fillimi i vitit 2011 kur regjimi i Asadit shtypi protestuesit prodemokracisë.

Sipas OKB-së, qindra mijëra njerëz janë vrarë dhe më shumë se 10 milionë janë zhvendosur.//AA

Postime të ngjashme

BE-ja ndihmon Turqinë në luftën me zjarret

D V

SHBA-ja dhe Britania fajësojnë Iranin për sulmin vdekjeprurës ndaj një cisterne

D V

Atletja bjelloruse konsiderohet e sigurt në Tokio, vendet e BE-së i ofrojnë viza

D V

Shpëtohen 700 migrantë që tentuan të kalojnë Mesdheun

D V

Gjermanët protestojnë kundër kufizimeve për koronavirus

D V

Gjenerali që mori pushtetin në Mianmar thotë se gjendja emergjente mund të zgjasë deri në vitin 2023

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...