Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Oliver Varhelyi në Tiranë, komisioneri për zgjerim i BE nesër fjalim në Parlament

Komisioneri për Zgjerimin e Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, do të vizitojë Tiranën në ditën e mërkurë.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, ambasadori i BE, Luigi Soreca lajmëron se komisioneri Varhelyi do t’i drejtohet Parlamentit, gjë që e lajmëroi edhe kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi dje në parlament.

Ruçi tha se Komisioneri do të mbajë një fjalë në parlament në orën 16:00.

Ai do të takohet me presidentin Ilir Meta, kryeministrin Edi Rama dhe kreun e PD-së Lulzim Basha. Mësohet se do të flasë edhe në Kuvend.

“Oliver Varhelyi do të vizitojë rajonin këtë javë për të prezantuar Raportet Vjetore WB6 & Planet Ekonomike / të Investimeve. Ai do të jetë në Tiranë – në orën 7.10 pasdite, ku do t’i drejtohet Parlamentit dhe të takohet me Presidentin Ilir Meta dhe kryeministrin Edi Rama. Ai gjithashtu do të takohet me kryetarin e PD-së Lulzim Basha dhe organet e vettingut”, shkruan Soreca.

Postime të ngjashme

Yuri Kim: Reforma në Drejtësi po jep rezultat, SHBA gjithnjë në krah të Shqipërisë

S.B.

Pasaporta jeshile shqiptare/ Çdo i vaksinuar mund ta shkarkojë nëpërmjet e-albania

S.B.

Nis procesi i vaksinimit të punonjësve të fasonerive/ Manastirliu: Sot vijnë dhe 11,700 doza të vaksinës Pfizer

S.B.

Hetimet ndaj Fatmir Mediut/ Kreu i SPAK zbulon nëse ka prova të reja për tragjedinë e Gërdecit, komenton edhe kërcënimet nga bota e krimit

S.B.

LSI ankimon në KQZ rezultatin e zgjedhjeve për qarqet Korçë dhe Vlorë

S.B.

Dy javë pas zgjedhjeve të 25 prillit, Sekretari organizativ i PD-së jep dorëheqjen

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...