Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Olivia Munn është diagnostikuar me Fibromialgji

Aktorja e njohur amerikane, Olivia Munn, është diagnostikuar me sëmundjen e njohur si Fibromialgjia.

Ylli i filmave “X-Men: Apocalypse” ka folur hapur për betejën e saj dy vjeçare me këtë çrregullim autoimun, duke treguar se gjendja e saj shëndetësore do të jetë nën kontroll, për sa kohë i ndjekë këshillat e mjekut të saj.

“Gjithçka është nën kontroll për sa kohë që vazhdojë të bëjë ushtrime fizike, i përmbahem një diete të shëndetshme, vazhdoj t’i përmbahem rregullave të mjekut dhe të meditoj. Këto janë gjëra shumë të rëndësishme”.

Aktorja 40-vjeçare e pranon se diagnoza e saj me këtë sëmundje, e cila manifestohet me dhimbje të muskujve, lodhje dhe probleme me gjumin, e ka bërë të reflektojë shumë rreth ushqimeve që i konsumon, sidomos tani që po mundohet ta përmirësojë shëndetin e saj.

Tutje, Olivia tregoi që mjekët i kanë thënë se duhet patjetër të bëjë ndryshime drastike në jetën e saj, për ta shmangur marrjen e sëmundjeve të shumta autoimune.

Postime të ngjashme

Ku është Blerina e saktë e lajmeve?

T E

“Unë jam këngëtarja dhe arkitektja më e suksesshme”, Tayna tregon afirmimet që mbante në dhomë para se të bëhej e famshme

S.B.

“Square” blen shumicën e aksioneve të “Tidal”, Jay-Z vihet në Bordin e drejtorëve

S.B.

Adele ndahet zyrtarisht nga ish-bashkëshorti Simon Konecki, pas dy vitesh procedura gjyqësore

S.B.

I dashuri i deritanishëm i Rita Orës, Romain Gavras konfirmon se është ndarë nga këngëtarja

S.B.

Çmenduria e Ibrahimovicit në “Sanremo”, suedezi udhëtoi 60 kilometra me motorin e një tifozi të Milanit për të arritur në festival pasi ngeci në trafik

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...