Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Olivia Rodrigo e paralajmëron lansimin e këgës së re “Déjà vu”

Pasi i bëri adhuruesit të hamendësojnë gjatë fundjavës, duke i fshirë të gjitha postimet e saj në Instagram, Olivia Rodrigo më në fund e zbuloi lajmin se për çfarë arsye ka vepruar kështu.

Në këtë formë, këngëtarja e re në skenë por tashmë shumë e suksesshme e ka paralajmëruar lansimin e këngës së ardhshme, “Déjà vu”.

Ky projekt vjen pas këngës debutuese të shndërruar në fenomen global “Drivers License”, e cila i dominoi toplistat muzikore me javë të tëra.

“Kënga ime e re ‘Déjà vu’ lansohet të enjten në ora 9 të mëngjesit. Ju premtoj se nuk është shaka e 1 prillit,” kishte shkruar Rodrigo në mesazhin e saj duke bërë shaka.

Ylli i shout televiziv “High School Musical: The Musical: The Series” e publikoi këngën debutuese, “Drivers License”, më 4 janar të vitit të kaluar. Kënga arriti të qëndroj në pozitën e parë të toplistës së 100 këngëve më të mira “Billboard”, për tetë javë rresht.

Pritet të shihet nëse këngëtarja do të gëzojë të njëjtin sukses edhe më videoprojektin e ri, “Déjà vu”.

“Drivers License” ka 2 muaj që është lansuar në platformën YouTube, dhe deri më tani i numëron më shumë se 169 milionë klikime. Rodrigo është jashtëzakonisht e kënaqur me suksesin që e ka shënuar ky projekt debutues, si dhe kulmin e lumturisë e kishte arritur në momentin kur idhulli i saj, Taylor Swift, e kishte përgëzuar online për këngën.

Postime të ngjashme

Taylor Swift ripërpunon albumin “Red”

Lea Muslija

Pushimet nuk kanë të mbaruar për Alketa Vejsiun

Lea Muslija

Rita Ora sjell imazhe nga ndeja e organizuar për komunitetin LGBTI, e ftuar edhe artistja e njohur

Lea Muslija

Sara feston ditëlindjen, kështu zgjodhi ta urojë Ledri

Lea Muslija

Djali i David Beckham bën xhiro me “Maserati” 65 mijë funtash rrugëve të Londrës

Lea Muslija

Jay-Z padit ish-bashkëpunëtorin e tij, shkak albumi “Reasonable Doubt”

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...