Agjencia Zhurnal.mk
Kuzhina

Omëlet spanjolle

Përbërësit për 2 persona:

-4 vezë,

-2 qepë,

-3 speca,

-5 lugë vaj,

-kripë dhe pipër sipas dëshirës

Përgatitja:

Në fillim duhet të grini qepët dhe specin. Ndërkohë, në një pjatë, rrihni vezët. Hidhini kripë dhe piper sipas dëshirës. Përziejini mirë me njëra-tjetrën dhe gatuajeni në një tigan me vaj, të nxehur më parë. Hiqeni kur të shikoni se veza me qepë dhe specin është mpiksur.

Postime të ngjashme

Rolatë me mish: Nga jashtë kërcëlluese, brenda përsosmërisht e mbushur me erëza!

S.B.

Qofte daneze: Shumë të shijshme, 10 herë më të shëndetshme se qoftet që gatuhen tek ne

S.B.

Një truk që as profesionistët nuk do ta zbulojnë! Një recetë origjinale për ‘Brownie’

S.B.

Gjyveç me mish qengji dhe turli

S.B.

Musaka me presh e kërpudha

S.B.

Kremi katalan: Si të përgatisni këtë ëmbëlsirë tipike spanjolle

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...