Agjencia Zhurnal.mk
Kuzhina

Omletë spanjolle

Spanish omelettes

Përbërësit për 2 persona:

-4 vezë,

-2 qepë,

-3 speca,

-5 lugë vaj,

-kripë dhe pipër sipas dëshirës

Përgatitja:

Në fillim duhet të grini qepët dhe specin. Ndërkohë, në një pjatë, rrihni vezët. Hidhini kripë dhe piper sipas dëshirës. Përziejini mirë me njëra-tjetrën dhe gatuajeni në një tigan me vaj, të nxehur më parë. Hiqeni kur të shikoni se veza me qepë dhe specin është mpiksur.

Postime të ngjashme

Tavë verore plot shije – Speca të mbushur me gjizë

Dafina Vidishiqi

Mënyra më e mirë për përgatitjen e mishit të kecit – Këshilla kuzhine

Dafina Vidishiqi

Nuk ka asgjë më të mirë për t’u detoksifikuar këtë verë se sa ky çaj i ftohtë

Lea Muslija

Ëmbëlsira mahnitëse që duhet ta provoni sot – Mjaltëzat e buta

Lea Muslija

Receta e veçantë e byrekut me kos – Receta tradicionale

Dafina Vidishiqi

Mund të qëndrojë për një javë: Bëni djathë të ri në shtëpi nga qumështi, ajka e kosit dhe vezët

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...