Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

OnePlus 8T i vendosur “të vjedhë” vëmendjen e iPhone 12

Zhurnal Ads

OnePlus është duke u përgatitur për lëshimin e telefonit të tij të ardhshëm që mund të tërheqë vëmendjen nga iPhone 12 i Apple.

OnePlus 8T po vjen pas një suksesi tjetër nga OnePlus Nord dhe tashmë kompania po përgatitet për lëshimin e OnePlus 8T, transmeton Telegrafi.

OnePlus 8 Pro mori titullin Telefoni më i mirë i vitit në Awards T3 2020, dhe ne nuk kemi dyshim se 8t do të dalë me performanca mbase edhe më të mira.

Ishan Agarwal ka zbuluar datën e lëshimit të OnePlus 8T në MySmartPrice, duke konfirmuar se telefoni i mençur do të bëjë debutimin e tij më 14 tetor – që përkon me datën e raportuar të Amazon Prime Day.

Ajo përkon gjithashtu me lëshimin e iPhone 12 për të cilin Apple njoftoi se do të ndodhte në tetor për të akomoduar vonesat e prodhimit.

Kjo pothuajse është përfolur edhe nga Jon Prosser, i cili ka thënë se iPhone 12 pritet të lëshohet më 12 tetor.

Edhe pse ende nuk kemi marrë specifikimet zyrtare, gjërat nuk po duken mirë mes iPhone 12 dhe konkurrencës së tij Android.

iPhone ende po lëshon telefona me ekran me shfaqje 60Hz dhe standardi i procesorit bionic A14, kurse sa i përket OnePlus 8T ai mendohet se do të vije me një ekran 120Hz.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Snapchat me veçori të re që do të rivalizojë TikTok-un

S.B.

Messenger do iu njoftojë kur dikush ua bën ‘screenshot’ bisedën

T E

Bateria që pritet të zgjatë 28 mijë vjet dhe tashmë ka shumë që janë të interesuar për të

admin

Smartfoni i parë në botë me kamër selfie nën ekran del në shitje në Evropë

S.B.

Ju nuk do të besoni në rezultatet e testit të parë të rënies së iPhone 12

admin

Detajet e ngjarjes së iPhone 12, ‘pritet’ të njoftohen nga Apple këtë javë

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...