Agjencia Zhurnal.mk

OnePlus 8T i vendosur “të vjedhë” vëmendjen e iPhone 12

OnePlus është duke u përgatitur për lëshimin e telefonit të tij të ardhshëm që mund të tërheqë vëmendjen nga iPhone 12 i Apple.

OnePlus 8T po vjen pas një suksesi tjetër nga OnePlus Nord dhe tashmë kompania po përgatitet për lëshimin e OnePlus 8T, transmeton Telegrafi.

OnePlus 8 Pro mori titullin Telefoni më i mirë i vitit në Awards T3 2020, dhe ne nuk kemi dyshim se 8t do të dalë me performanca mbase edhe më të mira.

Ishan Agarwal ka zbuluar datën e lëshimit të OnePlus 8T në MySmartPrice, duke konfirmuar se telefoni i mençur do të bëjë debutimin e tij më 14 tetor – që përkon me datën e raportuar të Amazon Prime Day.

Ajo përkon gjithashtu me lëshimin e iPhone 12 për të cilin Apple njoftoi se do të ndodhte në tetor për të akomoduar vonesat e prodhimit.

Kjo pothuajse është përfolur edhe nga Jon Prosser, i cili ka thënë se iPhone 12 pritet të lëshohet më 12 tetor.

Edhe pse ende nuk kemi marrë specifikimet zyrtare, gjërat nuk po duken mirë mes iPhone 12 dhe konkurrencës së tij Android.

iPhone ende po lëshon telefona me ekran me shfaqje 60Hz dhe standardi i procesorit bionic A14, kurse sa i përket OnePlus 8T ai mendohet se do të vije me një ekran 120Hz.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

S.B.

Lajmet e fundit

Loading...