OnePlus qëllimisht ngadalëson telefonat e saj të mençur

OnePlus është edhe një herë nën sulm për humbje të dyshimta të performancës në telefonat inteligjent të saj.

 

Me aplikacione të përdorura shpesh si Chrome, Twitter, WhatsApp, por edhe Facebook, Instagram dhe YouTube, ishte e dukshme që performanca e CPU-së e Snapdragon 888 ra ndjeshëm.

Në fakt, OnePlus ka të ngjarë të ketë përpiluar një lloj liste të zezë të aplikacioneve për pajisjet e saj.

Fakti që OnePlus bën mbingarkesë jo për shkak të aktiviteteve të aplikacionit, por vetëm për shkak të emrit të tij, barazohet me një manipulim standard dhe është zhgënjyes. Geekbench njoftoi se OnePlus 9 Pro dhe OnePlus 9 janë hequr nga listat e tyre Android. Tani të gjitha pajisjet e tjera të OnePlus duhet gjithashtu të kontrollohen nëse ata përdorin gjithashtu këtë “manipulim të performancës”, siç e quan Geekbench.

Related posts

iPhone 13 me funksionin e telefonit satelitor – mund të bëni thirrje dhe të dërgoni mesazhe edhe kur nuk keni rrjet

D V

TikTok tejkalon YouTube për ‘kohën mesatare të shikimit’ në SHBA dhe Mbretërinë e Bashkuar

D V

Apple prezanton iPhone 13 Pro dhe Pro Max

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com