Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Opel Astra i ri po vjen në fund të vitit

Duke gjykuar nga detajet e para, Astra e re mund të bëhet modeli më tërheqës.

Një nga elementët më të fortë të fondacionit të Opel që nga fillimi i tij në 1991, kur Kadett mori detyrën, sjell një kthesë të madhe në historinë e saj 30-vjeçare.

Brezi i gjashtë Astra është në derë, dhe kanë dalë pamjet se si mund të duket.

Dizajni origjinal nuk do të jetë e vetmja risi.

Për herë të parë, Opel po sjell modele të elektrizuara në Astra përmes dy hibrideve plug-in siç janë ato të ofruara tashmë nga shumë modele të Stellantis Group.

Për ata që janë të prirur për modele klasike, do të ketë një gamë të njohur prej një modeli 1.2 benzine dhe 1.5 dizel.

Siç kemi thënë tashmë, kopjet e para arrijnë në rrugë këtë vit dhe prodhimi është në zemër të Opel, në Rüsselsheim.

Postime të ngjashme

BMW i4 M50 është vetura e parë e sigurisë elektrike nga një kompani bavareze

D V

Pas disa gotave me alkool, shoferin e zë gjumi prapa timonit – Telsa Model S me ndihmën e autopilotimit u ndalë vetë

D V

Ky është një McLaren për fëmijë

D V

A e dini se si të vozisni në një rrethrrotullim: Duhet të ndiqni këto rregulla

D V

Gjeni ndryshimet: A është kjo kopja më e mirë e Ferrarit?

D V

BMW X8 po vjen!

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...