Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Ora policore nuk po e parandalon virusin në Francë

Ministri francez i Shëndetësisë, Olivier Veran, ka thënë të enjten se Qeveria është duke e shqyrtuar ashpërsimin e masave për ta parandaluar shpërndarjen e COVID-19 dhe varianteve të reja të koronavirusit.

Sipas tij, ekziston mundësia që të rritet numri i rasteve, pa marrë parasysh orën policore të zbatuar në vend.

Ai megjithëkëtë ka thënë se masa prapëseprapë ka pasur ndikim.

Në raportin e Ministrisë së Shëndetësisë thuhet se në fillim të janarit janë evidentuar 500 raste të infektimit me variantin e ri të koronavirusit në ditë, kurse kohëve të fundit ky numër është rritur deri në dy mijë.

Autoritetet kanë paralajmëruar se në ditët në vijim mund të publikohen masa më të ashpra parandaluese. Mes tyre është si opsion edhe zbatimi i izolimit të tretë mbarëkombëtar.

Postime të ngjashme

Kinën dhe Rusinë i bashkon biznesi në Serbi

D V

Policia ukrainase e gjen të varur aktivistin e zhdukur bjellorus

D V

Papa Françesku do të takohet me romët e Sllovakisë

D V

Iranit do t’i përgjigjemi në mënyrë kolektive, thotë SHBA-ja

D V

Kina jep 350 milionë doza vaksina për partnerët e nismës “Një brez, një rrugë”

Z H

Kinë, vlera industriale e sistemit të navigimit satelitor “Beidou” do të zërë 25 % të tregut global

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...