Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Ora policore prej nesër prej orës 23:00, hotelierët do të punojnë deri në orën 22:30

Shkup, 4 maj – Ndalesa për lëvizje prej nesër, në vend se prej orës 21:00, do të fillojë prej orës 23:00 dhe do të zgjasë deri në orën 05:00 të ditës së ardhshme, ndërsa objektet hotelierike do të jenë të hapura për mysafirë deri në orën 22:30 dhe atë vetëm në pjesët e hapura, veranda, në objektet hotelierike, siç është konfirmuar me masat ekzistuese dhe protokollet e rastit, vendosi Qeveria në mbledhjen e sotme.

Komisioni për sëmundje ngjitëse propozoi plotësisht, ndërsa Qeveria në mbledhje pranoi vendosjen e  masës për vetëizolim të detyrueshëm (karantinë) në kohëzgjatje prej 14 ditëve për të gjithë personat fizikë nga vendi dhe jashtë – udhëtarë të cilët arrijnë nga India dhe Brazili, për shkak të parandalimit të përhapjes së llojeve SARS-CoV-2, kumtoi shërbimi qeveritar për shtyp.

Postime të ngjashme

Interesimi i ulët i qytetarëve për të udhëtuar në Greqi

R Zh

Edhe Ali Ahmeti uron ekipin e futbollit “Shkendija”

R Zh

Sela: Tre klube shqiptare do ta përfaqësojnë RMV-në në garat evropiane

R Zh

Kasami uron Shkëndijën: Ditë e madhe për futbollin shqiptar në Maqedoninë e Veriut

R Zh

Shkëndija merr trofeun, festë kuqezi në Tetovë

R Zh

VMRO–DPMNE për kongresin e LSDM-së: Nuk merremi me LSDM, kanë dështuar

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...