Orari i xhiros së gjashtë në BKT Superligë, do të zhvillohet derbi i madh lokal Drita – Gjilani

Elita e futbollit kosovar ka filluar me spektakël të madh në pesë xhirot e para të zhvilluara deri më tani.

Befasi të shumta kanë ndodhur, por edhe spektakël në fushë e tribuna nga tifozët e pranishëm.

Por në xhiron e gjashtë në Superligë do të zhvillohet njëra nga ndeshjet më të mëdha në elitën e futbollit kosovar, Drita – Gjilani.

Ky takim sipas të gjitha gjasave do të zhvillohet në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ në Prishtinë, pasi stadiumi në Gjilan është në rinovim e sipër dhe dy skuadrat duan që kjo ndeshje të zhvillohet në Prishtinë.

Llapi do të kërkojë fitoren e parë këtë edicion ku pret Drenicën, derisa Ulpiana do të jetë nikoqire e Dukagjinit të shtunën.

Të dielën në program përveç derbit Drita – Gjilani janë edhe dy sfida të tjera.

Feronikeli është nikoqire e Prishtinës, derisa befasia e këtij kampionati, Malisheva pret Ballkanin. 

Related posts

Messi dhuron spektakël, Argjentina fiton me lehtësi dhe kalon në gjysmëfinale të Copa America

Z H

Zyrtare: ‘777 partnerët’ blejnë klubin italian Genoa

D V

Vjen reagimi i Granit Xhakës për mungesën në ndeshjen ndaj Spanjës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More