Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Orë policore nga ora 21:00?

Shkup, 18 tetor – Nevojiten masa urgjente për të parandaluar një katastrofë. Është e nevojshme të vendoset një digë, një pengesë që do të ndalojë këtë element, paralajmëron Dr. Danilovski.

Ai kërkoi masa të rrepta shtrënguese dhe pa sentimentalizëm.

– Kjo do të thotë orë policore dhe jo nga ora 11 e pasdites, por mbase nga ora 21:00 dhe kufizim i lëvizjes në disa zona ku numri është më i madh, kufizim i orarit të punës së ndërmarrjeve dhe kujdesi për transportin publik. “Transporti publik është burimi i të gjitha problemeve,” i tha Danilovski.

Postime të ngjashme

Pakoja e 5-të ekonomike përfundimisht kaloi në Komisionin e Financave dhe Buxhetit

R Zh

Regjistrohen 949 raste të reja me Kovid-19, janë shëruar 737, kanë vdekur 33 persona

R Zh

Pendarovski: Vaksinimi të zhvillohet në vazhdimësi deri në imunizim e plotë të popullatës

R Zh

Velkovski: Ka premtime nga VMRO-DPMNE-ja për zhbllokim edhe të ligjeve tjera

R Zh

Pasaportat për narkobosët dhe aferat korruptive dëmtojnë rrëndë imazhin e vendit

B L

Afera me vaksinat kineze/ Ivanovska për Zhurnal: Ende po mbledhim informacione

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...