Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Origi do të largohet në janar nga Liverpooli, disa skuadra duan belgun

Divock Origi do t’i jap fund aventurës me Liverpoolin pas gjashtë viteve të kaluara në Anfield.

Sulmuesi belg iu bashkua Liverpoolit në verën e vitit 2014 nga Lille, por ishte dy herë i huazuar, një herë tek ish-skuadra e tij franceze dhe një herë tjetër tek Wolfsburg në Bundesliga.

Megjithatë e ardhmja e tij në Anfield duket e pamundur, pasi trajneri Jurgen Klopp nuk është duke llogaritur në shërbimet e tij.

Mediat angleze kanë raportuar se Origi në janar do të largohet nga Anfield me Liverpoolin që i ka caktuar tanimë edhe çmimin e largimit.

Shumë skuadra janë vënë pas sulmuesit belg me Brighton, Newcastle United e Wolverhampton Wanderers që e duan në Ligën Premier.

Fiorentina ka shprehur interesim për transferimin e tij në Serie A, teksa edhe Monaco e do në Francë dhe dy skuadrat gjermane Schalke 04 dhe Hoffenheim.

Largimi i tij nga Anfield duket i sigurt, ndërsa Liverpool shpreson që të fitojë mbi 15 milionë euro nga shitja e tij.

25-vjeçari këtë edicion ka zhvilluar vetëm shtatë ndeshje në të gjitha garat, kryesisht i inkuadruar nga banka rezervë ku ka shënuar një gol dhe ka bërë një asistim.

Postime të ngjashme

Juventusi përgatit ofertën për Manuel Locatellin!

Z H

Pogba mungon edhe ndaj Chelsea-t, por Solskjaer rikuperon tre të tjerë!

Z H

Shqiptari firmos kontratë profesionale me klubin e njohur gjerman

Z H

Man.Utd – Milan, super derbi i Europa Ligës

Z H

Milan, Pioli ka gati skemën e re, ja formacioni i ri i Milanit

Z H

Babai i portierit Alisson Becker vdes tragjikisht në një liqen në Brazil

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...