Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Osmani: Ahmeti në Hagë është ftuar si dëshmitar

Shkup, 1 shtator – zhurnal.mk – Para mikrofonave shtetëror nuk përgjigjem në çështje partiake, por Ali Ahmeti është ftuar në Hagë si dëshmitar, ka thënë sot ministri për Punë të Jashtme, Bujar Osmani në konferencën e përbashkët për shtyp me zëvendëskryeministrin për Çështje Evropiane, Nikolla Dimitrov me rastin e ndërrimit të resorëve.

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti nesër duhet të dëshmojë në Gjykatën speciale.

Prokurorët ndërkombëtar kanë kërkuar që Ahmeti të jetë dy ditë në dispozicion për të dëshmuar.

Lideri i BDI-së, Ahmeti muajin e kaluar në profilin e tij në Fejsjbuk njoftoi se me ftesë të Gjykatës speciale me seli në Hagë që heton krimet gjatë luftës së Kosovës do të paraqitet si dëshmitar dhe si një nga themeluesit e UÇK-së.

Postime të ngjashme

Shkupjani privohet nga liria për kontrabandim të emigrantëve

R Zh

Regjistrimi në Diasporë dukshëm më i ulët se sa ai para vendimit për shtyrje, kush i dëshpëroi!

R Zh

Mungesa e vaksinave ndërpret edhe fushatën e ndërgjegjësimit për vaksinim

R Zh

Tridhjetë ditë paraburgim për gjashtë të arrestuarit për tregti të paligjshme me 200 kilogram marijuhanë

R Zh

Sot 46 viktima dhe 687 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

R Zh

Qeveria demanton Milloshoskin: Zaevi dhe Spasovski nuk u kanë dhënë pasaporta pjesëtarëve të ISIS-it

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...