Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Osmani: Borisov është i qartë se nuk dëshirojnë të jenë pengesë për të ardhmen evropiane

Zhurnal Ads

Shkup, 20 tetor – Ministri i Punëve të Jashtme Bujar Osmani në “Click Plus” në TV21 deklaroi se Kryeministri Bullgar Bojko Borisov ishte i qartë se ata nuk dëshirojnë të jenë pengesë për të ardhmen Evropiane.

“Kryeministri Borisov tha se Bullgaria nuk do të donte të jetë pengesë për të ardhmen evropiane dhe se duhet të përdoret në këtë moment për të bërë përparim në komisionet historike dhe në marrëdhëniet politike”, tha Bujar Osmani në Click Plus.

Osmani theksoi se shërimi me Bullgarinë është zvoglimi i boshllëkut të komunikimit.

“Komunikimi dhe bashkëpunimi ynë ishte një viktimë e pandemisë, si çdo proces tjetër shoqëror, por edhe në zgjedhje, dhe mungesa e komunikimit zakonisht krijon atë boshllëk i cili më pas plotësohet ose nga keqkuptime ose nga axhenda e dikujt tjetër. Unë mendoj se kjo është shërimi në raste të tilla është gjithmonë për të zvogëluar boshllëkun e komunikimit, të vendosim komunikim dhe më pas të vlerësojmë hapësirën në dispozicion për të gjetur një zgjidhje”, deklaroi Bujar Osmani – Ministër i Punëve të Jashtme.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Reduktohen ndjeshëm hyrje-daljet në pikën e Qafë-Thanës

T E

Vazhdon gjykimi për “Lidhjen ndërkombëtare”

E.E.

Antikorrupsioni dyshon se partitë kanë keqpërdorur buxhetin për fushatë zgjedhore

admin

Borisov: Bullgaria ka qenë gjithmonë për dialog dhe mirëkuptim për të zgjidhur çështjet dypalëshe me RMV

T E

Pasaporta maqedonase më e fuqishme se pasaporta amerikane, coronavirusi ndryshon rang-listën në botë!

E.E.

Masat anti-Covid, votohet në Kuvend nevoja e ndryshimeve ligjore

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...