Osmani dhe Gërvalla nënshkruan Marrëveshje për Bashkëpunim në fushën e Diasporës

Shkup, 16 shtator – Ministri i Punëve të Jashtëm, Bujar Osmani dhe Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës së Kosovës, Donika Gërvalla Shvarc sot nënshkruan Marrëveshje për bashkëpunim në fushën e Diasporës.

 

“Marrëveshja u nënshkrua gjatë seancës së përbashkët qeveritare mes Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe Republikës së Kosovës. Me këtë Marrëveshje mundësohet shkëmbimi i përvojave në të dy ministritë përgjegjëse, duke pasur parasysh numrin e madh të qytetarëve të dy shteteve me qëndrim jashtë vendit”, njoftuan nga MPJ-ja.

Sot u nënshkruan 11 marrëveshje dhe memorandume për bashkëpunim, të cilët shifrën ekzistuese prej 42 dokumenteve të nënshkruara e rrisin në 53.

Related posts

Takim Zaev-Kop: Mbështetje e vazhdueshme nga Holanda për eurointegrimet

D V

Shpërngulja e të rinjve problemi më i madh në vend, porisiti Sela në Kërçovë

D V

Hoxha: Artan, mos harro se me 4 votat tona ti fluturon nga qeveria

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More