Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Osmani e Kosnett nderojnë viktimat e 11 shtatorit, vendosin kurora me lule te pllaka përkujtimore

Kryetarja e Kuvendit Vjosa Osmani sëbashku me ambasadorin amerikan në Kosovë, Philip Kosnett kanë vënë kurora lulesh në 19 vjetorin e sulmeve terroriste në Kullat Binjake.

Osmani dhe Kosnett tek pllaka përkujtimore e viktimave të 11 shtatorit kanë vendosur kurora lulesh.

Data 11 Shtator është futur në historinë njerëzore si një ditë tragjike.

Më shumë se 3 mijë njerëz humbën jetën nga sulmet mbi dy kullat binjake në Nju Jork, në një sulm që u konsiderua si terrorist, pas së cilës pasoi ndërhyrja amerikane në Irak dhe Afganistan.

E gjitha çfarë ndodhi atë ditë u fiksua në shumë pamje e foto. Por njëra prej tyre bën diferencën: ajo e një njeriu me gjasë është vetëhedhur e po bie në një vdekje të sigurt, nga lartësia e njërës prej kullave.

Postime të ngjashme

Musliu e “propozon” për presidente Edita Tahirin

T E

Stacioni i autobusëve humbi gjysmë milion euro për shkak të pandemisë

admin

Abelard Tahiri: Nuk po i shfrytëzojmë aleatët për çështjen e të pagjeturve

B M

Muhaxheri reagon pasi ia dogjën balonën “Mirë se vini në Pejë”

B M

Vdes një burrë në Prishtinë, bie nga një ndërtesë

T E

Ish-ushtari i UÇK-së thotë se i refuzoi dy ftesa të Speciales: Më arrestojnë me 28 nëntor

B M
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...