Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Osmani takim virtual me Ambasadorin Philip Kosnett, flasin për zhvillimet e fundit politike

Prishtinë, 18 nëntor, Zhurnal-ks – U.d. Presidentja Osmani ka mbajtur takim virtual me Ambasadorin amerikan Philip Kosnett. Në vazhdën e takimeve të rregullta, sot u.d. Presidentja, dr.Vjosa Osmani-Sadriu, ka biseduar me Ambasadorin e SHBA-ve në Kosovë, z.Philip Kosnett.

“Ata kanë diskutuar lidhur me zhvillimet e fundit në vend. Duke parë situatën me pandemi, në takim u diskutua në veçanti kjo temë. Me këtë rast, u theksua rëndësia e unitetit në luftën me pandeminë Covid-19, si dhe rëndësia e bashkëpunimit konstruktiv me të gjithë spektrin politik”, thuhet ne komunikatë.\Zhurnal-ks

Postime të ngjashme

Ilir Meta: Qytetarët e Kosovës meritojnë sa më parë liberalizimin e vizave me BE-në

N E

Lumir Abdixhiku: Nuk besoj se Donika Gërvalla ka dërguar dosje në Prokurorinë Speciale

N E

Faton Peci: Memli Krasniqi më tha hajde në holl të bëjë llom

N E

Lumir Abdixhiku për Vetëvedsosjen: S’kanë kapacitete për të bërë gjërat që kanë premtuar se do t’i bëjnë

N E

Hekuran Murati fajson PDK-në dhe LDK-në për rrymën në Veri

N E

Malisheva gati përgatitjet për dezinsektim kundër rriqrave

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...