Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Osmani kërkoi dorëheqjen e Dakës, ajo e refuzon

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani i ka kërkuar kryetares së Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka të japë dorëheqjen.

Kjo kërkesë për dorëheqje është bërë nga Osmani gjatë takimit të zhvilluar ditën e sotme në Presidencë.

Burime për Express bëjnë me dije se Daka e ka refuzuar kërkesën për dorëheqje, me arsyetimin se i ka përmbushur detyrat e saj në përputhje me Kushtetutën e Kosovës.

Ndërkohë ky është mandati i dytë i Valdete Dakës në krye të KQZ-së./abcnews.al/

Postime të ngjashme

Ambasada e Amerikës ngushëllon familjarët e viktimave për tragjedinë në Kroaci

D V

Kurti takohet me të mbijetuarit e aksidentit në spitalin e Slavonski Brod

D V

Identifikohen edhe dy viktima tjera nga aksidenti tragjik që ndodhi në Kroaci, janë nga Rahoveci

D V

Eksperti kroat i komunikacionit: Dy shoferë në një rrugë kaq të gjatë janë shumë pak

D V

Imazhe nga vizita e Kurtit dhe kryeministrit Plenkoviq në spitalin e Slavonski Brodit

D V

Kryeministri kroat, Plenkoviq konfirmon vdekjen e 10 personave në aksidentin tragjik: Jemi me Kosovën në këtë ditë të trishtuar

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...