Kosovë

Osmani: Kryeministri Hoti është arrogant

Zhurnal Ads

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani e ka cilësuar si arrogant kryeministrin, Avdullah Hoti.

Duke iu kundërpërgjigjur deklaratave të tij se Osmani gjithmonë e ka pasur gabim, kryeparlamentarja tha se shefi i ekzekutivit nuk e di se çfarë flet.

Osmani pasi morri pjesë në një aktivitet për ndihmë juridike falas, të hënën e akuzoi Hotin edhe për mungesë transparence në dialogun Kosovë-Serbi.

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës kërkoi nga kryeministri që në takimin e sotëm në Bruksel mos të hap tema që dëmtojmë sovranitetin dhe integritetin e vendit.

Derisa tha se është duke diskutuar për mundësitë e thirrjes së një seance ku do të raportonte kryeministri për marrëveshjen e Uashingtonit.

Postime të ngjashme

Ish-gjyqtari i EULEX-it do të dëshmojë në Kuvend për keqpërdorimet në këtë mision

S.B.

Nënshkruhet memorandum ndërmjet Kosovës dhe Sllovenisë në fushën e regjistrimit të bizneseve

admin

Punëtorët shëndetësorë nëpërmjet protestës kërkojnë siguri në punë

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...