Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Osmani – Morton: Mbretëria e bashkuar mbetet aleat i NATO-s dhe mik i yni

Shkup, 23 shtator – Zhurnal.mk – Mbretëria e Bashkuar mbetet partner, aleat i NATO-s dhe mik i ynë i qëndrueshëm.

Në bisedën e sotme telefonike me Wendy Morton, Ministre për fqinjësi me Evropë dhe Amerikë në Mbretërinë e Bashkuar, fokusi u vendos pikërisht në Marrëveshjen për Partneritet, Tregti dhe Bashkëpunim mes Maqedonisë së Veriut dhe Mbretërisë së Bashkuar, e cila do të mundësojë marrëdhënie të rregulluara bilaterale, veçanërisht në planin ekonomik.

Kjo temë bisedimi nuk ishte e rastësishme – në periudhë të krizës botërore siç është kjo pandemi, eksporti tregtar nga Maqedonia e Veriut në Mbretërinë e Bashkuar, në gjysmën e parë të këtij viti është rritur për 7%. Bëjmë çmos që ta mbajmë trendin pozitiv të zhvillimit të marrëdhënieve të ndërsjella.

Postime të ngjashme

Shabani: Gabimi në mesazh nuk është i MASH-it por operatorëve celularë!

Dafina Vidishiqi

Ahmeti për ditën e çlirimit të Republikës së Kosovës: Shteti i Kosovës po ecë përpara

Dafina Vidishiqi

Rënia e lindjeve, shqetësuese në Kërçovë! Për 5 vite numri është përgjysmuar

Dafina Vidishiqi

Zaev hap zyrë në Strumicë për takime me qytetarë

Dafina Vidishiqi

Të hënën fillon regjistrimi në shkollat e mesme

R Zh

MASH: Shkollat nuk guxojnë të marrin para për dëftesat, kjo është në kundërshtim me Kushtetutën dhe ligjet

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...