Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Osmani: Nder i veçantë të mirëpritem në Parlamentin e Belgjikes

Presidentja në detyrë e Kosovës, Vjosa Osmani është pritur sot në Parlamentin e Blegjikës nga Presidentja e Senatit, Stephanie D`Hose dhe Kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve, Éliane Tillieux.

Osmani derisa ka treguar për takimin ka thënë se Stephanie D’Hose dhe Tillieux janë dy gra të jashtëzakonshme dhe me një vizion të qartë politik për vendin dhe përkushtimin për avancimin e raporteve me Kosovën.

“Nder dhe kënaqësi e veçantë të mirëpritem sot në Parlamentin e Belgjikes nga Presidentja e Senatit, Stephanie D’Hose dhe Kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve, Éliane Tillieux. Dy gra të jashtëzakonshme, me një vizion të qartë politik për vendin, përkushtim për avancimin e raporteve me Kosovën si dhe për avancimin e përfaqësimit gjinor në politikë dhe përtej”, ka shkruar Osmani.

Postime të ngjashme

KQZ-ja mund të shpallë të mërkurën rezultatet përfundimtare

T E

Tërmkolli thotë se edhe Lumir Abdixhiku duhej të largohej nga LDK-ja

T E

Numërohen mbi 17 mijë vota të mërgatës, PDK kalon LDK-në

T E

Dorëzohet në Polici personi që kishte goditur për vdekje një qytetar në Ferizaj

T E

Murati-Kurtit: Mos u arsyeto, trego si do ta ndryshosh Kushtetutën për ta bërë bashkimin kombëtar

T E

Kanë simptoma sikur të COVID-19, por shumë qytetarë po rezultojnë negativ, mjekët tregojnë arsyet

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...