Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Osmani në takim me ambasadorin polak Tycinski

Zhurnal Ads

Shkup, 10 shtator – Zhurnal.mk – Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, sot ka realizuar takim me ambasadorin polak në vendin tonë, Wojciech Tycinski.

Në takim është biseduar për vazhdimin dhe përforcimin e bashkëpunimit mes dy vendeve, informon Zhurnal.

Osmani ka faleminderuar ambasadorin polak për urimet dhe përpjekjet e tij për të thelluar marrdhëniet dy palëshe mes dy vendeve.

Osmani ka dërguar mesazhe mirënjohje edhe për qeverinë polake për mbështetjen e vazhdueshme për integrimin e vendit në BE.//Zhurnal.mk

Zhurnal Ads
https://www.facebook.com/bujar.osmani.7/photos/pcb.3292099947548624/3292099847548634
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Bocvarski: Po ndërtohen 200 km rrugë të reja

T E

MPB dhe Prokuroria hetojnë incidentin në spitalin e Kumanovës

T E

Ulen çmimet e derivateve

Z H

Opozita inicioi zyrtarisht interpelancën kundër Dimitrovit

E.E.

Dorëhiqet këshilltari i BDI në Ohër, Nefi Useini

T E

Qeveria ka miratuar rebalancin e Buxhetit, deficiti do të jetë 8.4%

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...