Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Osmani: Shpreh keqardhjen për memorandumin bullgar, kemi linjat e kuqe në mbrojtje të interesave kombëtare

Zhurnal Ads

Shkup, 19 shtator – Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani në konferencën e sotme duke komentuar Memorandumin e Bullgarisë drejt BE-së tha se do të mbrojë fuqishëm interesat kombëtar dhe shtetërorë.

“Besoni, kemi strategji, e dimë çfarë bëjmë. Kemi linjat e kuqe në mbrojtje të interesave kombëtarë dhe shtetërorë dhe fuqishëm qëndroj në mbrojtje të këtyre intersave”, pohoi mes tjerash Osmani.

Osmani tha se ndjen keqardhje pasi Bullgaria siç tha ai ka devijuar nga marrëveshja për Fqinjësi të Mirë.

“Më duhet të shpreh keqardhjen për memorandumin bullgar, pasi devijon nga Marrëveshja për Fqinjësisë të Mirë, ku thuhet se se Bullgaria do të mbështesë vendin drejt integrimit në BE”, theksoi mes tjerash Osmani.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Debat Publik mbi Ligjin për buxhet: Vendosen Rregullat Fiskale dhe Këshill Fiskal për kontroll më të madh të financave publike

T E

Filipçe i vizitoi studentët nga viti i gjashtë në mjekësinë e përgjithshme, të cilët ndihmojnë në përpunimin e listave anketuese në ISHP

E.E.

Sanksionohen 153 vozitës në komunën Qendër

T E

Anketë e BPRMV: Ekonomistët presin rritje graduale ekonomike

Z H

S’ka më rroga deri në 3000 euro për drejtorët

T E

4 të vdekur, 404 raste të reja, shërohen 182 pacient

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...