Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Osmani viziton kampin e KFOR-it “Villaggio Italia”

Presidentja Vjosa Osmani ka vizituar sot kampin e KFOR-it “Villaggio Italia” në Pejë, në përvjetorin e vendosjes së ushtarëve italianë në Kosovë në vitin 1999 bashkë me aleatët tjerë.

Ajo me këtë rast ka falënderuar komandantin e KFOR-it, gjeneral Federicin, komandantin e komandës regjionale Perëndim, kolonel Marioriello, si dhe ambasadorin e Italisë në Prishtinë Nicola Orlando si dhe përfaqësuesit e shteteve të tjera pjesëmarrësve, për ri-afirmimin e angazhimit për sigurinë në Kosovë.

“Kontributi i ushtarëve të NATO-s ndër vite dhe prezenca e angazhimi i vazhdueshëm i tyre në vendin tonë mbetet jashtëzakonisht i çmueshëm dhe një garanci shtesë për sigurinë e vendit tonë”, shkruan Osmani në Facebook.

Postime të ngjashme

Ambasadorja sllovene: Pres me padurim thellimin e bashkëpunimit ndërmjet dy shteteve

D V

COVID-19, 366 raste aktive në Kosovë

D V

Bashkatdhetarët për në Kosovë, pritjet në pikë-kalimin kufitar Merdare deri në tri orë

D V

CNN i bën jehonë lajmit se Biden do të pranojë medalje presidenciale në Kosovë

D V

Konjufca: Ndajmë dhembjen dhe keqardhjen e thellë me Turqinë mike për jetët e humbura

D V

“Faleminderit Kroaci”: Ngjyrat e flamurit të Kroacisë ndriçojnë ndërtesën e Qeverisë së Kosovës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...