Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Osmani – Zaharieva: Të intensifikohet dialogu politik në të gjitha nivelet

Shkup, 4 shtator – Zhurnal.mk – Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani sot realizoi bisedë telefonike me ministren e Punëve të Jashtme të Republikës së Bullgarisë, Ekaterina Zaharieva.

Ministrja Zaharieva, siç njofton MPJ, ia uroi funksionin e ministrit të Punëve të Jashtme, Osmanit dhe i uroi sukses në kryerjen e detyrës.

Të dy ministrat u dakorduan rreth nevojës për të intensifikuar dialogun politik në më shumë nivele gjatë periudhës së ardhshme.

“Ministri Osmani potencoi rëndësinë që Maqedonia e Veriut ia kushton thellimit të marrëdhënieve miqësore me Bullgarinë fqinje, me interes të përbashkët për qytetarët e të dy vendeve, për dinamikën rajonale të marrëdhënieve të fqinjësisë së mirë dhe proceset eurointegruese”, theksohet në komunikatën e MPJ-së.

Postime të ngjashme

Interpelancat në Kuvend, “ping – pong” i qeverisë me opozitën

R Zh

Vazhdon mbledhja e Komisionit për çështje historike, debati mbi figurën e Goce Dellçevit

B L

Gjendja me Kovid-19 po qetësohet, kërkohet vigjilencë në periudhën që vijon

B L

Rrugët në disa vende të lagështa, intensiteti i komunikacionit mesatar

B L

Nuhiu takon Isenin / Gjuha shqipe edhe do të shkruhet edhe do të mbrohet gjithandej

R Zh

Komuna e Çairit shënon ditën e planetit Tokë

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...