Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

OVL-ja e UÇK-së thotë se Prokuroria në Hagë nuk ka prova

Prishtinë, 18 nëntor, Zhurnal-ks – Ushtruesi i detyrës së kryetarit të OVL-së së UÇK-së, Faton Klinaku, ka reaguar ndaj konferencës statusore, që po mbahet në Hagë në lidhje me rastin kundër Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Jakup Krasniqit dhe ish-shefit të Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi.

Sipas Klinakut, Prokuroria në Hagë po mundohet të fitojë rastin pa prova.

 “Prokuroria puro politike në Hagë, e cila e ka qëllimin për ta fituar rastin pa prova, ose vetëm me pseudoprovat e saj, detyrohet të tërhiqet pas reagimit të mbrojtësve, të cilët thanë se do t’u bëjnë ekspertizë të gjitha akuzave dhe të gjithë dëshmitarëve”, tha Klinaku.

Postime të ngjashme

Konjufca: Serbia po përdorë standarde të dyfishta në procesin e dialogut

Bekim Laçi

Kush janë dy serbët që Kurti ia përmendi Vuçiçit në takimin e Brukselit

Bekim Laçi

Kurti shpalos katër propozimet që pati në takim me Vuçiçin

Bekim Laçi

Analizë/ “Bashkë pa kufi” – Sa janë realizuar 83 marrëveshjet Kosovë-Shqipëri ?

Zekirija Haxhiu

Nga sot lejohen dasmat në Kosovë

Bekim Laçi

Debat i ashpër mes asamblistëve të LVV-së dhe Shpend Ahmetit, mund të përfundonte në rrahje

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...