Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Pa energji elektrike nesër disa komuna të Shkupit

Shkup, 28 mars – Shfrytëzuesit nga disa komuna të Sarajit, Studeniçanit, Haraçinës, Gazi Babës dhe Karposhit nesër do të mbeten pa energji elektrike.

Prej QRMK – Shkup informon se nga ora 07:55 deri në ora 10:55, pa energji elektrike do të jenë shfrytëzuesit nga fshati Bërnjarci, shfrytëzuesit në anën e majtë të të rrugës së Haraçinës, objektet përreth ZIK Kravrastvo, ARS Komerc – rruga për në Haraçinë, guroren e Haraçinës dhe pikën e karburantit Davos në hyrja në fshatin Haraçinë.

Nga ora 08:45 deri në ora 12:00, shfrytëzuesit nga fshati Gllumovë, i vendosur në afërsi të shkollës, do të jenë pa energji elektrike.

Në periudhën prej 09:00 deri në ora 12:00, një pjesë e shfrytëzuesve nga vendbanimi i fundjavës Markova Sushica, dhe nga ora ora 11:00 deri në ora 15:00, një pjesë e shfrytëzuesve nga rruga “Damaska”.

Në periudhën prej orës 12:30 deri në ora 15:30, shfrytëzuesit nga fshatrat Çajlane dhe Semenishte do të jenë pa energji elektrike.

Postime të ngjashme

Pozicioni bullgar ndaj Maqedonisë së Veriut mbetet i pandryshuar, Sofja është e hapur për dialog

Dafina Vidishiqi

Carovska: Nëse nuk investoni në arsim, keni harruar të investoni në të ardhmen

Dafina Vidishiqi

Maqedonia e Veriut përballet me mungesë të vaksinave

Dafina Vidishiqi

BFI: As këtë vit nuk mund të kryhet haxhi

Dafina Vidishiqi

Destani: Roli dhe kontributi i diasporës shqiptare ka qenë dhe vazhdon të jetë i jashtëzakonshëm

Dafina Vidishiqi

MSHIA Maqedoni: Dokumentet e Draft-planit aksional të Strategjisë Nacional janë vendosur në ENER

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...