Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Pa energji elektrike sot dhe nesër disa pjesë të komunës së Petrovecit dhe Karposhit

Zhurnal Ads

Shkup, 2 nëntor, zhurnal.mk – Pa energji elektrike sot dhe nesër do të jenë disa pjesë të komunës së Petrovecit dhe Karposhit, ndërsa nesër disa pjesë të komunës së Butelit, Qendrës dhe Aerodromit.

Siç kumtoi QRMK pas njoftimit të EVN-së, arsyeja për ndërprerjet e furnizimit me energji elektrike janë ndërhyrje teknike në rrjetin elektrik të shpërndarjes.

Nga ora 08:15 deri në 12.30 minuta pa energji elektrike do të jenë shfrytëzuesit e fshatrave Katllanovë, Gradmanci, Letevci dhe Katllanovska Breznica në komunën e Petrovecit, nga ora 09:00 deri në ora 14.30 minuta disa pjesë të rrugëve “Miladin Popoviq” dhe “Orce Nikollov” në komunën e Karposhit.

Pa energji elektrike nesër nga ora 09:00 deri në ora 12:00 do të jenë disa pjesë të rrugëve “Ivan Manolev” dhe “Rokomija” në komunën e Butelit, nga ora 09:00 deri në ora 13:00 një pjesë e rr. “Anton Panov” nr.6 deri në nr.33, si dhe një pjesë e rr. “Slave Delovski” nga nr.7 deri në nr.18 në komunën Qendër, ndërsa nga ora 09:00 deri në ora 14:00 një pjesë e fshatit të Lisiçes së Poshtme në komunën e Aerodromit.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Iniciativë për standard të ri në krijimin e politikave në Qytetin e Shkupit

Z H

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Z H

Protugjer pozitiv me Covid-19, seanca për “Titanik” prolongohet

E.E.

Ujësjellësi dhe kanalizimi: Uji i pijshëm në Shkup i sigurt dhe i rregullt në aspektin mikrobiologjik

E.E.

Interesim i ulët për “Fundjavë pa TVSH”: Kemi kompjuterë për të ndjekur mësimin online

T E

VMRO-Popullore: Të bëhet regjistrim i popullsisë, ndoshta maqedonasit janë nën 50%

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...