Agjencia Zhurnal.mk

Pa gluten: Sallatë quinoa me brokoli dhe kungullesha

Shoqëroni vaktet tuaja me këtë sallatë të shijshme dhe të shëndetshme, e cila është e pasur me vitamina

Përbërësit:

– 50 g quinoa;
– presh;
– brokoli,
– kungulleshë;
– vaj ulliri;
– majdanoz;
– ullinj;
– limon.

Përgatitja:

Zieni në avull 50 g kinoe të kuqe.

Bashkë me preshin fërgoni gjysmën e kungulleshës së grirë dhe 1 filxhan brokoli.

Shtoni kinoen e zier, pastaj vajin e ullirit, limonin, majdanozin e grirë dhe disa ullinj të grirë.

Ju bëftë mirë!!

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

S.B.

Lajmet e fundit

Loading...
error: Content is protected !!