Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Pa gola pas 45 minutave të para në derbin britanik

Nuk ka sjell gola pjesa e parë në derbin britanik mes Kombëtares së Anglisë dhe asaj skoceze.

Ndeshja që po zhvillohet në stadiumin legjendar Wembley ka sjell rivalitet të madh mes dy ekipeve përfaqësuese, por jo edhe gola.

Gjithsesi rastin më të mirë në këtë ndeshje e kishte mbrojtësi anglez John Stones, kur në minutën e 11-të goditi shtyllën me kokë.

Edhe skocezët krijuan dy mundësi shënimi, por që pa arritur ta dërgojnë topin në rrjetë.

Gjithsesi pjesa e parë përfundoi pa fitues, derisa 45 minutat e fundit pritet të jenë të zjarrtë. 

Postime të ngjashme

KF Vardar bëhet me pronarë të rinjë

Z H

Man City pritet të bëjë ofertën e parë zyrtare për Jack Grealish

D V

“Bëmë historinë së bashku”, Granit Xhaka falënderon Petkovicin pas largimit nga Zvicra

D V

Presidenti Agnelli dhe trajneri Allegri të bindur në qëndrimin e Chiellinit te Juventusi

D V

Shkëmbimi më i pabesueshëm në histori të futbollit – Wanyama ndërroi fanellën e tij për disa shpageta të një tifozi

D V

Joshua refuzoi ofertën mbi 10 milionë euro për t’u larguar nga Hearn

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...