Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Pa zgjidhje të përhershme të shtetësisë, masat anti-krizë do të mbeten të bllokuara

Shkup, 6 prill, Zhurnal.mk – Pakoja e pestë antikrizë sipas gjitha gjasave do të miratohet javën e ardhshme. Edhe përkundër bllokadës me mijëra amendamente nga grupi parlamentar i Aleancës dhe Alternativës, Komisioni për financa dhe buxhet do të caktojë seancë. Në ndërkohë pritet edhe takim i kryeministrit Zaev mes Selën dhe Gashin në të cilin duhet të arrihet marrëveshje për nënshtetësitë.

Nga ai takim do të varet edhe tërheqja e mijëra amendamenteve që i ka dorëzuar VMRO-DPMNE. LSDM është e bindur se do të gjendet zgjidhje përfundimtare që do të jetë e pranueshme për të gjitha palët.

“Grupi parlamentar i Aleancës për Shqiptarët-Alternativa nuk do ta tërheqë zgjidhjen ligjore për shtetësinë por do të lë hapësirë për kompromis dhe gjetje të mënyrës se si të rregullohet statusi i mijëra qytetarëve”, raporton Telma.

Postime të ngjashme

Instituti “Robert Koch”: Maqedonia nuk ndodhet në listat e vendeve të rrezikshme nga coronavirusi

Dafina Vidishiqi

Garë humanitare në kejin e Shkupit për ndihmë të repartit Onkologjik në Klinikën e Fëmijëve

Dafina Vidishiqi

Nënshkrim i marrëveshjeve për dërgimin e këshilltarëve ekonomikë nga Ministria e Ekonomisë dhe e Bujqësisë

Dafina Vidishiqi

Paratë e diasporës së Maqedonisë – më shumë nëpërmjet bankave, më pak para në dorë

R Zh

Maqedonia me 425 raste aktive, deri tani janë vaksinuar 254.154 qytetarë

Dafina Vidishiqi

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...