Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Pacienti me koronavirus u hodh nga kati i katërt, reagon drejtori i spitalit ‘Covid2’: U shtrua para një jave, nuk kishte probleme psikike…

Zhurnal Ads

Drejtori i spitalit ‘Shefqet Ndroqi’, ka reaguar lidhur me ngjarjen tragjike të ndodhur orët e  para të mëngjesit të sotëm, ku një pacient i prekur me covid-19, është hedhur nga kati i katërt i këtij spitali duke gjetur vdekjen e menjëhershme.

Sipas Drejtorit të spitalit, kjo ngjarje e ka tronditur shumë ndërsa ka thënë se pacienti ishte shtruar më datë 25 tetor. ai ka shtuar se pacienti i ndjerë nuk kishte shfaqur probleme me gjendjen psikike.

“Është shtruar me date 25 tetor. I cili i është nënshtruar të gjithë ekzaminimeve sipas protokollit të trajtimit të pleomonisë sars cov 2. Në emër të spitali i shprehim ngushëllimet më të ndjera dhe të sinqerta. Sipas të dhënave që kemi nga shtrimi dhe deri në momentin e fundit, pacienti nuk paraqiste ndryshime apo shenja psikologjike jo normale. Ky është një moment shumë i vështirë dhe do të kërkonim mbështetje për të vazhduar këtë luftë në shpëtim të jetëve të pacientëve.” kë thënë Kapisyzi.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Kuvendi mblidhet sot për herë të parë pas masave të reja kufizuese, fillon me interpelancën e Manastirliut

S.B.

Ambasadorja amerikane: Gjykata Kushtetuese duhet të jetë gati në dhjetor

admin

Sulmi në Kongresin Amerikan, Yuri Kim: Liria dhe e drejta nuk duhet të shndërrohen në paligjshmëri

S.B.

Rama: Do të rritet paga minimale e punonjësit

admin

Me detyrim për të gjithë emigrantët, qeveria kërkon deklarimin e adresës jashtë shtetit

T E

Basha: Ne do ta shërojmë Shqipërinë, do t’i korrigjojmë dështimet e Ramës

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...