Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Pacolli: Besoj në pafajësinë e Thaçit dhe do të mbetem përgjithmonë mbështetës i tij për të mbrojtur UÇK-në

Kreu i Aleancës Kosova e Re (AKR), Behgjet Pacolli ka reaguar pas konfirmimit të aktakuzës ndaj ish-presidentit të vendit, Hashim Thaçit, duke thënë se ai e ka udhëhequr Kosovën përmes luftës së saj për pavarësi dhe liri.

Pacolli përmes një postimi në Facebook ka shkruar se vendi po përballet me betejën e fundit për të mbrojtur luftën tonë të drejtë për liri, pavarësi dhe dinjitet njerëzor.

“Unë besoj në pafajësinë e tij dhe do të mbetem përgjithmonë mbështetës i betejës së tij për të mbrojtur Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës dhe luftën e saj”, ka shkruar ai.

Postime të ngjashme

Muslimanët sot festojnë Fitër Bajramin

R Zh

Agjencia “Zhurnal” ua uron besimtarët mysliman festën e Fitër Bajramit

R Zh

Kosova shpreson në tërheqjen e investimeve amerikane

N E

Vdes një persona si pasojë e nje aksidenti në Prishtinë

N E

Enver Hoxhaj: Ambiciet për kryetar do t’i them në kryesi

N E

Analizë / Përmes aderimit të Iranit në SCO, Rusia do ta realizojë ëndrrën e saj për krijimin e një OPEC-u të gazit natyrorë

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...