Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Pacolli pranon rezultatin dhe e përgëzon kundërshtarin

Lideri i Aleancës Kosova e Re (AKR), Behgjet Pacolli ka reaguar një ditë pas zgjedhjeve parlamentare.

Pacolli që ishte pjesë e listës së LDK-së për deputet, e cila listë mori goditjen më të rëndë në këto palë zgjedhje, ka thënë se kur numërimi i votave po shkon drejt fundit, mund të konstatojmë se fituesi i zgjedhjeve është LVV.

“Në një demokraci, është e rëndësishme të pranosh rezultatin dhe të përgëzosh kundërshtarin. Unë do të doja të falënderoja të gjithë qytetarët e vendit që vendosën edhe një herë një standard të lartë në këtë proces zgjedhor, pa ndonjë incident dhe me dalje të lartë”, ka thënë Pacolli.

Pas certifikimit të rezultateve, sipas Pacollit është e rëndësishme konstituimi i Kuvendit të ri dhe zgjedhja sa më parë e Qeverisë së re.

Postime të ngjashme

Vozitjet e gjata që çojnë në vdekje

D V

Nesër në mbrëmje nisen për në Kosovë trupat e 10 personave të vdekur në aksidentin në Kroaci

D V

Sveçla: Shumica e të aksidentuarve duan të vijnë në Kosovë, një pjesë e tyre nga Kroacia duan të kthehen në Gjermani

D V

Djaloshi që ishte për vizitë te babai dhe po kthehej në Kosovë: Të gjithë fluturuam nga dritarja, menduam se po ëndërronim

D V

Kujtim Kastrati që humbi jetën në aksidentin tragjik në Kroaci, po vinte në Kosovë për të martuar vëllain

D V

Zjarrfikësit që shpëtuan pasagjerët e autobusit: Asgjë nuk mund t’ju përgatisë për këtë tragjedi

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...