Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Padi penale për dy persona nga Kërçova, pa licencë transportonin udhëtarë

Për shkak të bazave të dyshimit për veprën e kryer penale “kryerje të transportit publik pa posedim të licencës”, NjPB Kërçovë ngriti padi penale kundër T.K.(33), N.L.(41) si dhe kundër personit juridik, të gjithë nga Kërçova.

Gjatë kryerjes së kontrollit në datën 22.10.2020 në Kërçovë, nëpunësit policorë e kanë kapur T.K. gjatë kryerjes së transportit publik të udhëtarëve me atuomjetin e udhëtimit “Folksfagen Golf”, pronë e personit juridik informoi MPB.

Gjatë kësaj kanë konstatuar se ai nuk ka poseduar certifikatë të licencës për kryerjen e transportit komunal të udhëtarëve, që është obligim i subjektit juridik përmes N.L. si person përgjegjës.

Postime të ngjashme

Tetovë, arrestohen dy persona për posedim të lëndëve narkotike

Z H

Zhduket një vajzë në Gjakovë

D V

Aksidenti me fatalitet në Malishevë, arrestohet i dyshuari

D V

E reja shqiptare vritet në sy të dy fëmijëve në SHBA

D V

Aksident në Fier, 6 të lënduar

D V

Digjet një shtëpi në Valkovë, humb jetën një person

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...